TYÇ Kurulu 38. Toplantısı 29 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

 300322-1

 

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Sn. Adem CEYLAN başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri uyarınca ilk olarak TYÇ 2021 Yılı Faaliyet Raporu ve 2022 Faaliyet Planı sunulmuş ve Kurul üyelerince istişare edilerek onaylanmıştır.

 300322-2

Toplantının ikinci gündem maddesi ise yeterliliklerin TYÇ’ye yerleştirilmesi olarak belirlenmiştir. Konu hakkında bilgilendirici bir sunum gerçekleştirilmiş ardından TYÇ’ye yerleştirme başvurusunda bulunulan yeterlilikler Kurul üyelerinin değerlendirmelerine sunulmuştur.

Yeterliliklerin Türkiye Yeterlilikler Çerçevesine Dâhil Edilmesi Sürecinde Uygulanacak Usul ve Esaslar ve TYÇ Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan İnceleme Raporu doğrultusunda başvuru konusu yeterliliklerin TYÇ’ye yerleştirilmesine oybirliğiyle karar verilmiştir.

Böylece MYK sorumluluğunda bulunan 30 yeterlilik ve YÖK sorumluluğunda bulunan 13 yükseköğretim yeterliliği daha TYÇ’nin ilgili seviyelerine yerleştirilmiştir. Bu kararla birlikte TYÇ’ye yerleştirilen yeterlilik sayısı 282’ye yükselmiştir.

TYÇ’ye yerleşen yeterliliklerin listesine bu adresten erişilebilmektedir.

TYÇ Kurulu 38. Toplantısı yapılan genel bir değerlendirmenin ardından sona ermiştir.

Toplantıya katılım sağlayarak değerli görüş ve önerilerini paylaşan tüm üyelerimize teşekkür ederiz.