TYÇ Kurulu 37. Toplantısı Gerçekleştirildi

İlk toplantısı 1 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) Kurulu, TYÇ Yönetmeliği 16. maddesinin “Kurul üyelerinin görev süresi üç yıldır. Görev süresi biten üyeler yeniden görevlendirilebilir.” şeklindeki 3. fıkrası uyarınca yeni görevlendirilen temsilcilerle ilk toplantısı 28 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Sayın Adem CEYLAN; açılışını yaptığı toplantıda önceki dönem TYÇ Kurulu üyelerine verdikleri değerli katkılardan dolayı teşekkür ederken, yeni dönem üyelerine de üyeliklerinin hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Toplantı gündemi gereğince yürütülen seçim sonrası TYÇ Kurulu Başkanlığına Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Sayın Kemal Varın NUMANOĞLU, TYÇ Kurulu Başkan Vekilliğine ise TOBB temsilcisi Sayın Abidin MEMİLİ’nin getirilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Toplantıda, Kurul üyelerine TYÇ hakkında kısa bir bilgilendirme sunumu yapıldı ve önümüzdeki süreçte gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Bu zamana kadar TYÇ Kurulu Toplantılarına katılarak değerli görüş ve katkılarını paylaşan tüm üyelerimize teşekkür eder yeni dönemin tüm faydalanıcılara hayırlı olmasını dileriz.